AROMATERAPIE

Každá bylinka obsahuje ve svých kořenech, lodyhách, listech, semenech a květech kombinaci olejů, známých jako éterické oleje. Aromaterapie užívá éterické oleje vybraných bylin a dřevin, aby posilovala rovnováhu a harmonii organismu po fyzické i psychické stránce. Blahodárný účinek éterických olejů může být důsledkem jejich působení na hormony a jiné chemické látky, které zprostředkovávají přenos informací v těle i mozku.

POUŽITÍ OLEJŮ:

Inhalace: je nejrychlejší cesta, jak dopravit éterický olej do krve. Inhalovat můžete trojím způsobem:

  • nakapejte několik kapek oleje na kousek látky, přiložte k nosu a vdechujte,
  • přidejte jednu či dvě kapky oleje do misky s horkou vodou, hlavu i s miskou si přikryjte ručníkem a vdechujte asi 5 minut,
  • nebo jednoduše použijte aroma-lampu, do níž dáte trošku vody se třemi kapkami vybraného oleje, zapalte čajovou svíčku a nechejte provonět byt.

Než použijete éterický olej k masáži nebo do koupele, musíte jej zředit vhodnou látkou, které se říká "nosič". K masážím se používá jako nosič kvalitní, zastudena lisovaný rostlinný olej (mandlový, olivový nebo jiný). Ke koupelím se smíchává éterický olej s neparfémovaným pleťovým mlékem či mořskou solí, můžeme použít i trošku výše uvedeného oleje nebo lžičku smetany.